LECZENIE COVID – 19

Bezpłatna rehabilitacja po COVID – 19 w ramach NFZ

Jeśli chorowałeś na COVID-19 i wystąpiły u Ciebie powikłania po chorobie, masz spadek siły mięśniowej, niewydolność oddechową, duszności, ogólne osłabienie skorzystaj z rehabilitacji po COVIDOWEJ w ramach bezpłatnego programu Narodowego Funduszu Zdrowia i szybciej wróć do formy i pełnej sprawności.

Kto może skorzystać z rehabilitacji w ramach programu NFZ?

Na rehabilitacji po COVID-19 w ramach NFZ kwalifikowani są pacjenci ozdrowieńcy, którzy zakończyli leczenie nie później niż 12 miesięcy temu oraz u których występują
powikłania lub następstwa po przebytym COVID-19 w zakresie układu oddechowego, układu krążenia, narządu ruchu.

Podstawą do uzyskania świadczeń rehabilitacji COVID-19 jest skierowanie lekarskie. Skierowanie na rehabilitację może wystawić dowolny lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, lekarz pierwszego kontaktu (POZ) lub lekarz pulmonolog po zakończeniu leczenia COVID-19. 
(Poglądowy wzór skierowania obok »)

W bezpłatnym programie rekonwalescencji, prowadzonym przez NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA w naszej placówce, realizowane są dwa elementy trening fizyczny i edukacja.
Przewidziane są treningi oddechowe, wytrzymałościowe i interwałowe, nasz zespół gwarantuje cały szereg opieki ruchowej w gabinetach oraz na salach treningowych. Dajemy również informację jak radzić sobie z zespołem przewlekłego zmęczenia po infekcji wirusowej a także znaleźć sposób na pojawiające się powikłania po Covid 19
Do programu rehabilitacji po COVID-19 można przystąpić nawet do 12 miesięcy od zakończenia leczenia choroby dzięki temu z ćwiczeń i zabiegów fizjoterapeutycznych, które pomagają w powrocie do pełni sił po przejściu choroby, może skorzystać każdy „ozdrowieniec” u którego powikłania występują w późniejszym czasie.

Program rehabilitacji po COVID-19 trwa do 6 tygodni i jest ustalany indywidualnie przez fizjoterapeutę.

Cechą charakterystyczną wszystkich ozdrowieńców po infekcji Covi-19 są również problemy z odpowiednim NATLENIENIEM organizmu. U pacjentów covidowych występuje często nasilona odpowiedź zapalna oraz wzmożona krzepliwość krwi – tlenoterapia hiperbaryczna łagodzi te problemy zdrowotne oraz reguluje stany zapalne poprzez zwiększenie aktywności komórek macierzystych.

Tlen podawany w ciśnieniu większym niż atmosferyczne dostatecznie natlenia tkanki, korzystnie wpływa na przywrócenie funkcji układu odpornościowego, układu krążenia oraz obniża poziom stresu. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji na temat bezpłatnej rehabilitacji w ramach NFZ po Covid-19