LECZENIE COVID – 19

Osteopatia leczenie

Osteopatia jest dziedziną leczenia opierającą się na holistycznym podejściu do pacjenta, na przekonaniu, że organizm człowieka jest całością, a nie sumą niezależnych od siebie narządów i układów.

Osteopata podczas terapii po przebyciu covid19 postrzega konkretne objawy i dolegliwości w odniesieniu do układów i narządów organizmu, a także dąży do zrozumienia pochodzenia zaburzeń funkcji oraz mechanizmów adaptacyjnych. Najczęściej osteopata wykorzystuje techniki wisceralne, aby wspomagać narządy, głównie wątrobę i układ limfatyczny, w procesie detoksykacji po przebytej infekcji, dzięki temu powikłania po covid19 ulegają wycofaniu lub znacznemu zmniejszeniu. Terapia czaszkowo-krzyżowa również ma duże zastosowanie w procesie powrotu do zdrowia, głównym wskazaniem będą zaburzenia na poziomie układu nerwowego, są to zaburzenia snu, lęki, zawroty i bóle głowy, utrata smaku i węchu, zaburzenia pamięci.

Innymi powikłaniami ze strony narządu ruchu, oddechowego i pokarmowego z którymi warto udać się do osteopaty są:

  • szybko narastające zmęczenie,
  • bóle stawowe i mięśniowe,
  • przetrwały kaszel i duszności – praca w obrębie narządów klatki piersiowej daje bardzo dobre efekty już po pierwszej wizycie,
  • zaburzenia trawienia.

Dzięki regularnemu leczeniu osteopatią niemal każdy pacjent po przebytej infekcji COVID 19 zauważa u siebie dużą poprawę stanu zdrowia, zwiększenie energii i sił do działania, a przy tym możliwość powrotu do optymalnej aktywności.