TERMOPLASTYCZNE WKŁADKI KOREKCYJNE

Łącząc w sobie najnowsze osiągnięcia nauki i techniki z doświadczeniem w zakresie medycznej znajomości dysfunkcji kończyn dolnych, Termoplastyczne Ortezy ICB oferują doskonałą skuteczność terapeutyczną. Ulga jest odczuwalna już po 5 minutach od założenia.
Oferta kierowana jest do:
· osób w wadami postawy (nie tylko dzieci) – płaskostopie, koślawe ustawienie kolan i stawów skokowych, skolioza, hiperlordoza;
· sportowców – zarówno dla korekty jak i profilaktyki ustawienia kończyny dolnej i zwiększenia propulsji biegu;
· osób odczuwających nadmierne zmęczenie lub bóle stawów kończyn dolnych;
· osób cierpiących na ostrogi piętowe, halluxy, zapalenie rozcięgna podeszwy, zapalenie ścięgna Achillesa, sztywność w stawach stóp.
Termoplastyczne wkładki ortopedyczne ICB opracowano w sposób przynoszący ulgę w bólu i uczuciu dyskomfortu poprzez korygowanie postawy ciała („biomechaniki”) u samych podstaw – stóp (supinacja). Nasze stopy miały nam służyć na różnych powierzchniach, na przykład piasku lub ziemi – a nie na twardym betonie. Twarde powierzchnie nie dają żadnego podparcia wysklepieniu stopy, dlatego też stopy zaczynają przechylać się do wewnątrz, powodując spłaszczenie łuków – stan ten nazywamy „nadmierną pronacją”. Problem ten dotyczy nawet 80% populacji. Ponieważ nasze stopy, kostki, nogi i plecy próbują kompensować pronację, ustawienie kości i mięśni ulega zaburzeniu, powodując wiele powszechnie występujących problemów.
  
Do objawów, które mogą świadczyć o nadmiernej pronacji i deformacji budowy stopy zaliczamy:
· płaskostopie oraz inne wady postawy łącznie ze skoliozą
· ostrogi piętowe
· bóle kolan (kolano skoczka, kolano biegacza)
· bóle w dolnej części kręgosłupa
· bóle stóp
· zapalenie okostnej goleni
· bóle bioder
· zmęczenie, ból nóg
· odciski i zrogowacenia
Właściwe leczenie tych schorzeń wymaga przyjrzenia się ich przyczynom, a nie samym objawom. Aby przynieść ulgę w bólu i dyskomforcie konieczne jest skorygowanie nadmiernej pronacji poprzez supinację stopy. Obecnie jesteśmy świadkami światowej rewolucji w leczeniu nawet najpoważniejszych schorzeń spowodowanych przez nadmierną pronację, a rewolucją tą kieruje ICB i jego wyjątkowe, chronione patentem Termoplastyczne Ortezy.
Termoplastyczne wkładki ortopedyczne o Podwójnej Gęstości ICB ograniczają wadę postawy poprzez zapewnienie prawidłowego podparcia dla stopy, pozwalając na przywrócenie ogólnej równowagi ciała i kontroli tkanek miękkich, usuwając naprężenia w kończynach dolnych i kompensację w górnych partiach ciała, co w efekcie powoduje ustąpienie bólu. Termoplastyczne Ortezy ICB można również przepisać w celu zapobiegania dalszemu zużywaniu się stawów, które, pozostawione bez leczenia, mogą z czasem wywołać wiele bolesnych i często nieodwracalnych schorzeń.
Termoplastyczne wkładki ortopedyczne ICB MEDICAL (termo-formowalne ortezy stopy ICB MEDICAL) to wynik badań nad biomechaniką kończyn dolnych. Produkty ICB to efekt połączenia wiedzy naukowej i wieloletniej praktyki lekarzy ortopedów, podologów i fizjoterapeutów. Podstawą wyjątkowej skuteczności wkładek ortopedycznych ICB jest opatentowany system DUAL DENSITY TECHNOLOGY (Technologia Podwójnej Gęstości). Ta wyjątkowa technologia, oprócz uznanych na wiecie właściwości terapeutycznych i użytkowych, umożliwia właściwe dopasowanie wkładki do stopy pacjenta w kilka minut podczas jednej wizyty. Termoplastyczny materiał z „pamięcią” z którego wykonane są wkładki ortopedyczne ICB MEDICAL, umożliwia dokonanie korekcji i jej oceny bezpośrednio po wykonaniu. W przypadku niezadowalającego efektu, mamy możliwość ponownego rozgrzania wkładki i ponownej korekcji.
Materiał umożliwia również korekcję etapową. (np podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta wykonuję część zamierzonej korekcji docelowej, a następnie, np. po ok 3 miesiącach, na tej samej wkładce ustawia stopę do pełnej zamierzonej korekcji – materiał pozwala na kilkukrotną modyfikację ustawienia stopy).