SPECJALIZACJE MEDYCZNE

LEK. GINEKOLOG

Każdy ginekolog powinien umieć zapewnić Pacjentce kompleksową opiekę! Dlatego oferujemy pełen zakres świadczeń medycznych związanych z ginekologią. Leczymy często spotykane schorzenia i problemy narządów płciowych kobiet oraz problemy ginekologiczne występujące u dziewcząt.

Każda kobieta w wieku rozrodczym powinna co roku odwiedzać swojego ginekologa (kobiety po okresie menopauzy mogą robić to rzadziej). Coroczne badanie ginekologiczne pozwala wykryć tzw. cichych zabójców: raka piersi czy raka szyjki macicy. Regularnie wykonywane cytologia oraz badanie piersi pozwalają wychwycić ewentualne wczesne postaci tych chorób nowotworowych.

Jak ważne są regularne badania ginekologiczne?

Ogromnie ważne, ponieważ każda kobieta powinna dbać o swoje zdrowie. Badania przeprowadzone w gabinecie ginekologicznym mogą być wstydliwe, ale należy je traktować jako troskę o swoje zdrowie. Dobrze zatem wybrać zaufaną osobę, która otacza Pacjentki fachową oraz życzliwą opieką. Nasz ginekolog zapewnia pełne poczucie komfortu podczas wizyty. W profesjonalnej atmosferze udzieli więc fachowej porady, mając na względzie jak najlepsze samopoczucie pacjentki, dzięki czemu łatwiej będzie się jej zdecydować na regularne badanie.

Kiedy warto odwiedzić ginekologa?

Kobiety zgłaszają się na konsultację ginekologiczną z rozmaitych powodów, takich jak problemy z płodnością, zaburzenia miesiączkowania czy obecność niepokojącej wydzieliny w obrębie narządów płciowych.

Zadbaj o swoje zdrowie intymne i badaj się regularnie. My zapewnimy Ci kompleksową ofertę badań, a Ty pamiętaj, że lekarz podczas wizyty jest dla Ciebie, więc w każdym jej momencie możesz zadawać pytania, a jeśli masz jakieś wątpliwości, podziel się nimi, bo tylko wtedy możemy odpowiednio o Ciebie zadbać.

LEKARZ PEDIATRA

Nasze dzieci są dla nas najważniejsze, a szczególnie zależy nam na ich zdrowiu. W trosce o wasze pociechy i ich zdrowie w zespole Sanomedu pracuje niezwykła specjalistka, lekarz pediatra ze specjalizacją z rehabilitacji medycznej. Takie połączenie gwarantuje opiekę na najwyższym poziomie. Nic nie umknie Pani doktor Małgorzacie Drabek. Zajmuje się ona niemowlakami od pierwszych dni życia, ale świetnie czuje się także w roli specjalisty od wad postawy u dzieci starszych. To lekarz, na którym można polegać – jej bogate doświadczenie w połączeniu z ogromnym zaangażowaniem pomogły już niejednemu dziecku.

Jakie dziecko powinno trafić na wizytę?

Jeżeli jesteś choć odrobinę zaniepokojona/y zdrowiem Twojej pociechy, nie czekaj, aż problem sam się rozwiążę lub… pogłębi. Wszelkiego rodzaju zaburzenia dające objawy w postaci ulewania, kolek, asymetrii ułożeniowej czy ciągłego płaczu mogą świadczyć o wielu różnych zaburzeniach, które mogli przeoczyć specjaliści na etapie poporodowym.

Jeśli niepokoi Cię postawa Twojego dziecka bądź zaburzony chód, również nie zwlekaj, gdyż „im dalej w las, tym więcej drzew”. Pani doktor jako ukierunkowany na leczenie wad postawy lekarz pediatra zbada dziecko i oceni kompleksowo rozwój fizyczny i psychomotoryczny.

A co dalej?

Dzięki temu, że Holistyczne Centrum Zdrowia Sanomed zostało stworzone z myślą o opiece nad wszystkimi aspektami zdrowia, taki mały pacjent dostanie zalecenia, które wraz z dzieckiem trafią do naszych specjalistów – terapeutów NDT Bobath, Wojty, integracji sensorycznej, manualnych czy na specjalistyczny trening (w przypadku starszych dzieci). Jeśli Pani doktor będzie widzieć potrzebę, skieruje dziecko na badanie USG do naszego ortopedy dziecięcego.

Dodatkowo możliwa jest konsultacja z naszymi dietetykami, aby zweryfikować alergie pokarmowe, niedobory żywieniowe czy oczyścić organizm.

Nasi specjaliści

Małgorzata Drabek

Pediatra, specjalista rehabilitacji medycznej

Lekarz z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi Poradnię Rehabilitacji oraz Ośrodek Wczesnej Interwencji. Zajmuje się całościową oceną rozwoju dzieci. W swojej praktyce stosuje komplementarnie leki homeopatyczne, które działają stymulująco i wspierają organizm w procesie zdrowienia.

LEK. ORTOPEDA

Schorzenia ortopedyczne są najczęściej wynikiem urazów lub choroby zwyrodnieniowej narządów ruchu, która rozwija się powoli przez lata. Bez względu na ich przyczynę, ograniczają one zwykle naszą mobilność, powodując ból oraz dyskomfort w codziennym życiu. Jeśli podejrzewasz u siebie jakiekolwiek schorzenia układu kostno-stawowego, to koniecznie powinieneś/aś umówić się na wizytę konsultacyjną do ortopedy.

Zajmujemy się Pacjentami po wypadkach, cierpiącymi na choroby kręgosłupa o podłożu zwyrodnieniowym, walczącymi z kontuzjami sportowymi, a także nabytymi lub wrodzonymi wadami postawy. Staramy się ciągle uświadamiać naszym Pacjentom, że zdrowy kręgosłup i sprawne stawy to gwarancja spokojnej starości.

Jak wygląda konsultacja ortopedyczna?

Na konsultację ortopedyczną zwykle zgłaszają się pacjenci cierpiący na różne choroby narządów ruchu. Podczas wstępnego spotkania lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad (który pozwoli na wdrożenie odpowiedniego leczenia) na temat pacjenta i dolegliwości, jakie odczuwa. Ortopeda standardowo pyta chorego o to, jakiej części ciała dotyczy problem i jak długo występuje, czy Pacjent przyjmuje jakieś leki, czy cierpi na inne choroby, jaką wykonuje pracę i czy był kiedyś hospitalizowany. W zakres badania u ortopedy może również wchodzić ocena siły mięśniowej.

Na konsultację warto umówić się zarówno przy stanach ostrych (urazy, złamania), jak i w chorobach przewlekłych, do których należą m.in. choroba zwyrodnieniowa stawów czy wady postawy. Wybór leczenia, jak w każdej specjalności lekarskiej, poprzedzony musi być jednak odpowiednią diagnostyką, do której dochodzi podczas badania ortopedycznego.

Warto skorzystać z konsultacji ortopedycznej, jeśli od dłuższego czasu odczuwamy ból układu narządów ruchu, np. kręgosłupa, doznaliśmy jakiegoś urazu (zwichnięcia, złamania czy skręcenia kości), cierpimy na osteoporozę lub wady postawy. Ortopeda pomoże precyzyjnie określić przyczynę dolegliwości oraz dobierze właściwe leczenie.

Jakie choroby diagnozuje ortopeda?

 • choroby kręgosłupa (m.in. zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa),
 • wady postawy,
 • zmiany przeciążeniowe,
 • choroby biodra,
 • choroby zapalne kości i stawów,
 • urazy (złamania, zwichnięcia, skręcenia m.in. złamania i zwichnięcia kości skokowej, niestabilność rzepki, uszkodzenia łąkotek),
 • wady wrodzone.

Pamiętajmy, aby dbać o swoje ciało oraz nie lekceważyć odczuwanych dolegliwości bólowych, licząc na to, że „samo przejdzie”. Zdrowie jest w końcu najcenniejsze.

Nasi specjaliści

lek. med. Grzegorz Sokół

Specjalista ortopedii i traumatologii / Ortopeda dziecięcy

Doświadczony i ceniony lekarz, jeden z głównych specjalistów na Klinicznym Oddziale Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Szpital Nr 2 w Rzeszowie. W naszym Centrum Rehabilitacji doktor Sokół zajmuje się konsultacją pacjentów po urazowych, z przewlekłym oraz ostrym bólem. Z racji doświadczenia zawodowego Grzegorz Sokół specjalizuje się także w diagnostyce i leczeniu wad postawy i patologii dzieci i młodzieży. Wykonuje również badania PRELUKSACYJNE  bioderek u niemowlaków. Do dyspozycji diagnostycznej na miejscu posiadamy wysokiej klasy aparat USG. W razie potrzeby współpracujemy z zakładem radiologicznym umożliwiającym w krótkim czasie wykonamie zdjęcia RTG.

lek. med. Marcin Stępniak

Specjalista ortopedii i traumatologii

Lekarz ortopeda z dużym doświadczeniem. W swojej praktyce zawodowej zajmuję się leczeniem zachowawczym i operacyjnym urazów narządu ruchu, leczeniem choroby zwyrodnieniowej, artroskopią stawów, wymianą stawów biodrowych i kolanowych.

URO-GINEKOLOGIA

Reedukacja uro-ginekologiczna pozwala na poprawę i ochronę „zdrowia intymnego” kobiet, które przez wstydliwe dolegliwości ograniczają swoją codzienną aktywność, wycofują się z życia społecznego, a niekiedy podporządkowują im swoje życie rodzinne.

Schorzenia takie jak: inkontynencja (nietrzymanie moczu), nadreaktywny pęcherz, prolapsus (obniżenie / wypadanie narządów), dyspareunia (bolesne współżycie), ból krocza spowodowany ciążą, menopauzą, intensywnymi treningami, chronicznymi stanami zapalnymi, zabiegami operacyjnymi czy też będące następstwem chorób, mogą być poddane leczeniu jak wiele innych zaburzeń.

Naszym celem jest uświadomienie kobietom funkcjonowania ich układu moczowo-płciowego i nauka postępowania w życiu codziennym tak, aby nadal cieszyły się swoją kobiecością. Każda Pacjentka może liczyć na indywidualne podejście terapeuty i dostosowanie leczenia (trening mięśniowy, stymulacja, biofeedback) do jej potrzeb. Każda kobieta powinna móc cieszyć się własnym pięknem, elegancją i seksualnością.

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Jest to konsultacja diagnostyczna, mająca na celu ustalenie indywidualnego planu terapii. Podczas tej wizyty przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad, który pozwala na poznanie historii choroby oraz wstępną diagnozę. Bardzo ważnym elementem jest zabranie ze sobą wszelkich dotychczasowych badań diagnostycznych (jeśli były wykonywane).

Każda wizyta to bezbolesny i nieinwazyjny rodzaj terapii indywidualnej dobranej bezpośrednio do potrzeb danej Pacjentki. Podczas konsultacji ginekolog zapewnia w pełni profesjonalną atmosferę, dzięki czemu badane kobiety czują się komfortowo. Odpowiednia, kompleksowa diagnostyka pozwala na optymalne oraz indywidualne dobranie terapii w zależności od zaburzeń i dysfunkcji.

Wizytę zaczynamy precyzyjnym wywiadem, który pozwala nam wyodrębnić elementy przyczyniające się do stanu Pacjentki. Informacje te pomagają sprecyzować, jak wygląda jej codzienne życie oraz jakie zmiany w stylu życia można wprowadzić, żeby usprawnić leczenie. Ważnym zadaniem jest nauczenie kobiet świadomości własnego ciała, jego poszczególnych partii, przede wszystkim mięśni, które odgrywają kluczową rolę w pracy, jaka czeka Pacjentkę w gabinecie. Polega to na precyzyjnym napinaniu konkretnej grupy mięśniowej przy jednoczesnym wyeliminowaniu grup wspomagających skurcz, ruch. Istotną rolę odgrywa tutaj badanie palpacyjne Pacjentki.

Następnie przechodzimy do testowania mięśni, wykorzystując elektrodę/sondę dopochwową, podłączoną do aparatu Phenix Liberty. Uzyskany wynik pozwala nam na precyzyjne zdiagnozowanie stanu mięśni oraz ułożenie programu reedukacji. Mięśnie Pacjentki niekoniecznie muszą być osłabione, wręcz przeciwnie. Mogą one często pozostawać w stałym napięciu, nie pozwalając na prawidłowe opróżnienie pęcherza. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjentki wykorzystujemy elektrostymulację, drenaż, biofeedback.

Wynik każdej wizyty jest rejestrowany, dzięki czemu istnieje możliwość porównania wszystkich parametrów. Pacjentka może dostać dokumentację wykazującą jej pracę, trening. Praca ta jest także połączona z serią ćwiczeń dostosowanych przez naszą terapeutkę do każdej z Pań.

Biorąc pod uwagę charakter badania, terapeutka dołoży wszelkich starań, aby wizyta przebiegła w przyjaznej, intymnej atmosferze, z uwzględnieniem indywidualnych preferencji oraz sugestii Pacjentki.

Nasi specjaliści

Urszula Gębarowska

mgr fizjoterapii

Doświadczenie zawodowe zdobyła w placówkach polskich i zagranicznych. Uro-ginekologią zaczęła zajmować się, pracując we Francji jako niezależny fizjoterapeuta. W Polsce problemy kobiet nie były wówczas rozpatrywane pod kątem rehabilitacji, podczas gdy w innych krajach już od dawna normą było kierowanie przez lekarza ginekologa lub rodzinnego na reedukację mięśni dna miednicy – wtedy gdy tylko kobieta tego potrzebowała, a czasem nawet profilaktycznie. Angażując się coraz bardziej, zauważyła, z jakimi problemami borykają się kobiety na co dzień oraz że można znaleźć ich rozwiązanie.

Obecnie pani Ula pracuje w Sanomedzie na profesjonalnym, polecanym przez specjalistów z Francji sprzęcie Phenix Liberty, uzyskując niesamowite rezultaty we współpracy z kobietami, które przez lata zmagały się z uciążliwymi i bolesnymi schorzeniami miejsc intymnych. Ponadto Pani Ula wykorzystuje trening biofeedback, który uczy prawidłowego napięcia mięśni. W połączeniu ze stymulacją oraz dodatkową wizualizacją pracy mięśni zapewnia on powrót do pełnej sprawności.

Ważnym elementem pracy pani Uli z Pacjentką jest uświadomienie jej własnego ciała. Jednak nie tylko ono jest tutaj decydującym czynnikiem. Każda kobieta powinna znać swoją wartość, gdyż strefa emocjonalna bardzo wpływa na reakcje naszego organizmu. Panie często borykają się ze wstydliwymi problemami, niekiedy traumatycznymi przeżyciami, których rezultatem są właśnie problemy, z którymi kobiety również zgłaszają się do naszych specjalistów.

Pamiętaj, że to do Ciebie należy wybór ginekologa. Warto, żeby była to osoba, której ufasz. W naszym gabinecie otoczymy Cię troską, a samo badanie przebiegnie w miłej atmosferze.

LOGOPEDIA / EEG BIOFEEDBACK

EEG Biofeedback jest metodą opartą na bioregulacyjnych możliwościach mózgu z wykorzystaniem sprzężenia zwrotnego. Służy do optymalizacji czynności bioelektrycznej mózgu celem osiągnięcia usprawnienia działania przy równoczesnej relaksacji.

EEG Biofeedback daje najlepsze efekty w następujących zaburzeniach:

 • nadpobudliwość psychoruchowa (ADHD i ADD);
 • wspomaganie rehabilitacji ruchowej dzieci;
 • opóźnienia rozwoju oraz upośledzenia lekkiego i średniego stopnia (zwiększanie ilorazu inteligencji);
 • bóle głowy o podłożu emocjonalnym i naczynioruchowym;
 • zaburzenia snu (bezsenność);
 • zaburzenia emocjonalne (lęki, depresja, agresja czy labilność emocjonalna);
 • wspomaganie leczenia padaczki, zwłaszcza zaburzenia zachowania i problemy szkolne występujące w trakcie leczenia p-drgawkowego;
 • zaburzenia psychosomatyczne o podłożu stresogennym.
Aparatura do EEG Biofeedback składa się z 2 systemów EEG, 2 monitorów dla terapeuty i dla pacjenta oraz głowicy EEG z elektrodami. Terapeuta zakłada wg potrzeb dwie lub więcej elektrod trenowanemu na głowę, symetrycznie nad obu półkulami mózgu oraz dwie elektrody uszne. Pasma są prezentowane liczbowo i graficznie na monitorze terapeuty, zaś pacjent obserwuje na swoim monitorze przetworzony przez odpowiednie oprogramowanie efekt: zapis graficzny wideogry.

Trenujący widzi czynność bioelektryczną swojego mózgu pod postacią samochodu, czy rzeki w ruchu i uczestniczy w grze wyłącznie przez własne myśli bez klawiatury czy manipulatora – kieruje samochodem, rzeką siła woli. Polecenia, które w innych sytuacjach łączą się z ruchem rąk, są odbierane bezpośrednio na poziomie decyzji mózgu. W tym czasie dzięki sprzężeniu zwrotnemu (drogą wzrokową, słuchową czy dotykiem) trenujący otrzymuje ciągłą informację o swoim aktualnym stanie i wynikach. Terapeuta przy pomocy operatywnego warunkowania stymuluje pożądane i hamuje niepożądane pasma fal mózgowych zależnie od klinicznych objawów i wzorców EEG, ocenionego przed i w czasie treningu.

Pacjent stara się zapamiętać i nauczyć takich stanów aktywności bioelektrycznej mózgu, które są wzmacniane pozytywnym dla niego bodźcem wzrokowym i słuchowym.

W zależności od problemów klinicznych trenuje się różne zakresy częstotliwości fal mózgowych. Wiadomo, że z możliwości naszego mózgu wykorzystujemy zaledwie 10%. Trening może zwiększyć i polepszyć funkcje poznawcze takich jak koncentracja, uwaga, wola, zdolność planowania, zakończenia czynności, przewidywania swoich reakcji, czy ogólna zdolność samokontroli danej osoby z jednej strony, zaś z drugiej zrelaksować, wyciszyć lęk i agresję, polepszyć sen oraz zdolność do współpracy z innymi ludźmi.

EEG Biofeedback jest adresowany szczególnie do:

 • osób (dzieci i młodzieży) z obniżoną zdolnością do zaprezentowania swoich osiągnięć i umiejętności, tremą, lękami;
 • z agresywnością, zaburzeniami zachowania, zaburzeniami snu;
 • z zaburzeniami procesu uczenia (dysleksja,dysgrafia), zaburzeniami uwagi, jej utrzymania i planowania swoich poczynań;
 • dorosłych żyjących w ciągłym stresie i pośpiechu.
Liczba treningów dla każdego pacjenta jest indywidualna. Treningi EEG Biofeedback powinny być wykonywane minimum 1 x w tygodniu (zalecane 2x).

Metoda ta jest skuteczna w 80-95% przypadków, w zależności od stopnia złożoności problemu

Nasi specjaliści

mgr Katarzyna Żuraw

Neurologopeda, terapeuta EEG Biofeedback, certyfikowany Terapeuta Miofunkcjonalny, Terapeuta Ręki, Certyfikowany Terapeuta Emphaty Dolls.Neurologopeda, terapeuta EEG Biofeedback, certyfikowany Terapeuta Miofunkcjonalny, Terapeuta Ręki, Certyfikowany Terapeuta Emphaty Dolls. Jestem absolwentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej na kierunku neurologopedia oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku logopedia. Jako logopeda posiadam 7-letnie doświadczenie zawodowe, pracowałam m.in. w Ośrodku Wczesnej Interwencji w Rzeszowie, Niepublicznym Przedszkolu Niezapominajka, współpracuję ze szkołami, prywatnymi poradniami oraz prowadzę zajęcia grupowe i indywidualne w kilku rzeszowskich przedszkolach. Zajmuję się diagnozą i terapią dzieci z wadami artykulacyjnymi, z opóźnionym rozwojem mowy, terapią dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, z zaburzeniami neurologicznymi, afazją i wadami genetycznymi. Konsultuję noworodki i niemowlęta oceniając ich odruchy ze sfery orofacjalnej oraz umiejętności leżące u podstaw rozwoju mowy i komunikacji. Na małego pacjenta patrzę holistycznie, łączę w całość, nie dzielę na części. Pracuję wieloma metodami i podejściami, zawsze dobierając je indywidualnie do swojego podopiecznego m.in. Attention Autism, metoda werbo-tonalna, metoda symulatniczno-sekwencyjna, terapia neurobiologiczna, metoda Dobrego Startu, metoda Weroniki Sherborne, kinesiotaping ( w pedejściu ETT-HNO Elastic Therapeutic Taping), terapia miofunkcjonalna, terapia ustno-twarzowa. Jestem pasjonatką wykorzystywania w terapii małych dzieci logorytmiki oraz oddziaływań polisensorycznych. Wyznaję pracę w duchu Self-Reg i Pozytywnej Dyscypliny. Najczęściej możecie mnie spotkać pracującą na podłodze. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę i umiejętności na konferencjach, warsztatach i szkoleniach zgodnie z mottem: „Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean” (Isaac Newton)

Najważniejsze ukończone kursy i szkolenia to m.in:

 

 • Terapeuta Empathy Dolls – certyfikowany kurs original Empathy Dolls;
 • Elektrostymulacja w terapii logopedycznej;
 • Elastyczny, terapeutyczny taping w logopedii/neurologopedii zgodnie z podejściem Esther de Ru;
 • Attention Autism;
 • Terapia dziecięcej apraksji mowy, orm, afazji motorycznej i rozwojowej, według zasad motorycznego uczenia;
 • Wybiórczość pokarmowa w ujęciu sensoryczno-motorycznym;
 • Wczesna diagnoza i stymulacja logopedyczna u noworodków i niemowląt;
 • Terapia Miofunkcjonalna wg A. Kittel, szkolenie nadające uprawniania terapeuty metody miofunkcjonalnej;
 • Diagnostyka i terapia neurologopedyczna zaburzeń funkcji oralnych związanych z dysfunkcją pasażu pokarmowego oraz symptomatologią dysfagii;
 • Diagnoza różnicowa i terapia zaburzeń rozwoju mowy o podłożu neuropsychiatrycznym;-Terapia ręki – szkolenie nadające uprawnienia terapeuty ręki;
 • Wykorzystanie elementów metody werbo-tonalnej w terapii dzieci z zaburzeniami w komunikacji językowej;
 • Stosowana analiza zachowania, III stopniowy kurs terapii behawioralnej;
 • Metoda terapii Biofeedback – szkolenie dające uprawnienia do prowadzenia terapii EEG Biofeedback;                          

PSYCHOTERAPIA

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Pierwsze spotkanie z psychoterapeutą to czas na przedstawienie swoich problemów, dylematów i poznanie się. Po tym spotkaniu Pacjent/Klient może zadecydować czy jest mu potrzebne tego typu wsparcie, czy psychoterapeuta mu odpowiada. Jest to takie spotkanie konsultacyjne, po którym może nastąpić decyzja o dalszej wspólnej pracy. Takie spotkanie to wywiad oraz budowanie konceptualizacji problemu pacjenta.

Pacjent może się spodziewać pytań dotyczących tego, co dokładnie sprawia mu trudność, lub kiedy te trudności się nasilają. Pierwsza wizyta może wyglądać za każdym razem inaczej. To zależy od tego, czy przychodzimy po wsparcie i szybką interwencję, czy też mamy poważniejsze problemy i potrzebujemy długoterminowej terapii. Proszę pamiętać, że to pacjent decyduje o tym z czym chce pracować, co chce powiedzieć i na ile się otworzyć. Relacja terapeutyczna jest bardzo istotna w procesie terapeutycznym, a szczerość i poufność są wartościami nadrzędnymi.

Kto i kiedy powinien skorzystać z sesji psychoterapeutycznej?

Każdy w wieku od 18 lat, kto boryka się z jakimiś trudnościami/problemami/wyzwaniami lub sytuacjami kryzysowymi w życiu.

Zwłaszcza:

 • gdy ma się poczucie, że traci się kontrolę nad własnym życiem lub ma się poczucie bycia nim nadmiernie przytłoczonym
 • kiedy pojawiają się nieprzewidywalne reakcje, przechodzące ze skrajności w skrajność – a ponadto ma się w związku z tym wyrzuty sumienia
 • w chwilach zwątpienia we własną osobę
 • gdy ma się nieuzasadnione lęki, problemy w kontaktach z otoczeniem ( w pracy, lub w środowisku domowym)
 • gdy ma się fobie
 • gdy ma się utrudniające życie długotrwałe lęki takie jak: lęk przed wystąpieniami publicznymi
 • kiedy boryka się z napięciem, obsesjami, kompulsjami, samookaleczeniami
 •  gdy wydarzenia z przeszłości wciąż są obecne w naszym życiu, potęgując złość, stres i poczucie bezsilności
 • gdy nie akceptuje się siebie i swojego wyglądu
 • gdy ma się problemy z odżywianiem
 • gdy cierpi się na długotrwałą bezsenność i nocne koszmary

Przede wszystkim gdy chce się poprawić swoje życie oraz relacje z rodzicami, współmałżonkami, partnerami, dziećmi, czy współpracownikami.

Długość i intensywność pracy jest bardzo indywidualną kwestią. Niekiedy kontakt kończy się po jednej interwencji kryzysowej albo po kilku spotkaniach, a czasem konieczna jest długoterminowa psychoterapia. Czas trwania terapii oraz intensywność i metody pracy terapeutycznej to tematy, które można swobodnie poruszyć na spotkaniu. Te kwestie, wtedy kiedy decydujesz się na psychoterapię są omawiane podczas podpisywania kontraktu psychoterapeutycznego.

(Jeżeli rodzice dzieci od 7 roku życia, zauważają problem u dziecka, mogą również zgłosić się na psychoterapię z dzieckiem. Wtedy sesje mogą obejmować spotkania z samym dzieckiem, z dzieckiem i rodzicami lub spotkania z mamą lub ojcem).

Według obowiązującego prawa młodzież w wieku 16 lat może samodzielnie się zgłosić na psychoterapię. 

Czy uzasadnione jest poczucie wstydu, lęku przed pierwszą wizytą u psychoterapeuty?

Przed wizytą u psychoterapeuty może pojawić się w nas wiele wątpliwości i pytań, ale również lęk i poczucie zakłopotania. Jest to absolutnie naturalne i najczęściej związane z obawą przed czymś nowym i nieznanym. Niekiedy jest to także związane z mitami, które przez lata narosły wokół pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej. Jeszcze niedawno panowało w społeczeństwie przekonanie, że osoba udająca się do psychoterapeuty jest „nienormalna” lub „chora psychicznie”.

Obecnie postrzeganie psychoterapii zupełnie się zmieniło i szkodliwe stereotypy straciły swoją moc. W niektórych środowiskach korzystanie z usług psychologicznych/psychoterapeutycznych stało się „trendy”. Osoba decydująca się na taki krok jest postrzegana jako ktoś, kto ma odwagę zmieniać swoje życie na lepsze i walczyć o szczęście. Nie trzeba się zatem obawiać, że przypadkiem znajomi dowiedzą się o tym, że chodzimy do psychoterapeuty.

Nasi specjaliści

Agnieszka Banaś-Ząbczyk

Dr hab. n. med., psychoterapeuta

Doktor habilitowany nauk medycznych, dyplomowany coach, terapeuta metodą kraniosakralną, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Dzięki wieloletnim podróżom (Japonia, Włochy, Indie, Bali), praktyką yogi, aikido, medytacji, kontaktem z innymi kulturami i w tym wszystkim poznawaniu samej siebie, zauważyła, że ludzie chętnie lgnęli do niej, szukając wsparcia i porad w trudnych sytuacjach życiowych. Dało jej to inspirację do poznawania natury psychiki innych ludzi i pójścia w kierunku psychoterapii.

W swojej pracy często wykorzystuje techniki należące do nurtu III fali w psychoterapii poznawczo-behawioralnej, w których kładzie się nacisk na: uważność (mindfulness) i współczucie (acceptance), oraz pracę z oddechem. Dzięki wieloletniej współpracy ze znaną międzynarodową Fundacją stworzoną przez Sri Sri Ravi Shankara – Art of Living działającą na rzecz pokoju na Świecie i Ludzkich Wartości (Human Values), poznawała samą siebie i poznała ideę pomagania innym, a przez pomaganie Jednostce pomaga się całemu Społeczeństwu. Zawodowo czuje się spełniona, kiedy widzi, że osoby z którymi pracuje odzyskują harmonię, radość życia i dokonują kreatywnych zmian w życiu.